CNC obrábění

CNC obrábění podrobněji

V oblasti CNC obrábění nabízíme výrobu součástí rotačních i nerotačních. Specializujeme se na malosériovou a kusovou výrobu. Převážně obrábíme hliníkové slitiny a nerezovou ocel, vyrábíme ale i z ocelí konstrukčních, chrom-niklových, titanu a technických plastů. Jsme schopni realizovat prototypovou výrobu, včetně návrhu 3D modelu, volby vhodné technologie výroby a díky síti ověřených partnerů zajistíme i tepelné a povrchové úpravy. Díly frézujeme převážně pětiosým obráběním. To nám zaručuje nejen přesnější výrobu a vyšší produktivitu oproti tříosému frézování, ale hlavně dovoluje vyrábět tvarově velmi složité obrobky. Možnosti soustružení rozšiřují poháněné nástroje a protivřeteno. Díky nim dokážeme díly soustružit a frézovat v jednom kroku. Tyto technologie také přispívají ke zkvalitnění a zefektivnění výroby.

3D podklady

Pro realizaci výroby tvarově složitých výrobků jsou naprosto nezbytné 3D podklady. Ty jsou buď dodány zákazníkem, nebo je vytvoříme u nás. K tomuto účelu, ale také k vlastním konstrukčním pracím a přípravě technické dokumentace, používáme CAD software SolidWorks.

Systém HSMworks

Samotná tvorba CNC programů pro naše stroje probíhá v CAM systému HSMworks. Díky němu standardně využíváme metody dynamického trochoidního frézování, která umožňuje dodržet konstantní opásání nástroje i konstantní střední tloušťku třísky. Tím se zabezpečí optimální a efektivní proces obrábění. Následná simulace slouží k verifikaci provedeného a požadovaného stavu.

Seřizovací přístroj ZOLLER

Pro pokročilou správu nástrojů, jejich precizní měření a kontrolu před výrobním procesem používáme seřizovací přístroj značky Zoller. Používání tohoto přístroje nám zaručuje, že i při prototypové výrobě v jednokusových sériích, se vždy podaří nástroje nastavit přesně a spolehlivě.

Strojový park

Nebojíme se investic do nových CNC strojů, nástrojů a technologií.

Naše výrobní možnosti neustále rozšiřujeme a modernizujeme a zároveň ve špičkovém technickém stavu udržujeme stávající vybavení. Na pořádku a čistotě si zakládáme. Víme totiž, že dlouhodobě lze bezvadné výrobky vyrábět pouze na zařízení, které je v bezvadném stavu. A být dlouhodobě spolehlivým partnerem je jedním z našich cílů. Díky inovacím jsme schopni si udržet vysokou kvalitu při zachování konkurenceschopné ceny.

Aktuálně disponujeme tímto strojovým parkem:

CNC vertikální obráběcí centrum AWEA BM-1020

Rozjezd v osách (X,Y,Z) 1020 x600x600

CNC vertikální obráběcí centrum HAAS VF2 + HRT210

 Rozjezd v osách (X,Y,Z) 760x400x500, možnost obrábění ve 4 osách

CNC vertikální obráběcí centrum HAAS VF4 + TR160

Rozjezd v osách (X,Y,Z) 1270x500x630, možnost obrábění v 5-ti osách

CNC vertikální obráběcí centrum HAAS VF3 + TR160

Rozjezd v osách (X,Y,Z) 1050x500x630, možnost obrábění v 5-ti osách

CNC soustruh DOOSAN PUMA 240

Max. průměr soustružení 400mm, max. délka soustružení 500mm, max. průměr soustružené tyče 65mm, poháněné nástroje, protivřeteno

CNC soustruh HAAS ST15

Max. průměr soustružení 350mm, max. délka soustružení 400mm, max. průměr soustružené tyče 65mm

CNC nástrojářský soustruh HAAS TL2

Max. průměr soustružení 400 mm, max. délka soustružení 1200mm, max. průměr soustružené tyče 75mm

Kontroly

Součástí výrobního procesu je průběžná kontrola kvality výroby, samozřejmostí pak kontrola výstupní.

Kvalitu kontrolujeme ve vlastním klimatizovaném měrovém středisku. Vybaveni jsme souřadnicovým měřícím strojem Mitutoyo Crysta –Plus M544, výškoměrem Mitutoyo LH-600 a komunálními měřidly Mitutoyo. Dle požadavků zákazníka je možné dodat k výrobkům měrový protokol.  Více je možné zjistit v sekci 3Dměření.

Montáže mechanických celků

Montážní výroba

Našim zákazníkům nabízíme montážní výrobu z dodaných i námi vyrobených komponent v ucelené montážní celky.

Specializujeme se na prototypové a malé série, převážně z oblasti motorsportu. Díky požití CAD systému a hlavně mnohaletým zkušenostem, umíme zákazníkům navrhnout nejvhodnější řešení pro danou aplikaci. Jsme schopni provézt osazení dílů hydraulickými, pneumatickými i elektrickými prvky. Naší výhodou je spojení s vlastním CNC obráběním. To nám umožňuje pružně reagovat na změny jak ve výrobě komponent, tak i při konečné montáži celků. Také tím významně urychlíme výrobu různých typů montážních přípravků a tedy i rychlost realizace celé zakázky. Dle požadavků zákazníka provádíme laserové značení dílů sériovými čísly, Data Matrix případně QR kódy. K hotovým celkům dodáváme požadované protokoly o provedených zkouškách.

3D měření

Realizace 3D měření

Naše společnost pro zákazníky realizuje 3D měření na souřadnicovém měřícím stroji CRYSTA-PLUS M544 japonské firmy Mitutoyo. Jedná se o vysoce přesný měřící stroj s plovoucí mostní konstrukcí, vzduchovými ložisky a skleněnými pravítky, primárně určený k měření kusových sérií. Osazen je dotykovým systémem Renishaw a výkonným software Mitutoyo MCOSMOS. Na dodaných dílech měříme délkové rozměry, úhly, průměry, rozteče a odchylky geometrické tolerance tvaru a polohy. Vyhodnocení probíhá ve vztahu k zadaným hodnotám dle technického výkresu. Výstupem je měrový protokol. Pro zachování návaznosti na národní etalon je stroj pravidelně kalibrován.

Specifikace měřícího stroje:

Parametry Hodnota
Rozsah měření X,Y,Z 500x400x400 mm
Maximální hmotnost měřeného dílu 150 kg
Odchylka měření délky MPEE=(3,5+0,4 L/100) μm
Logo

Chcete s námi začít spolupracovat?
Nebo máte nějaké dotazy?

Můžete nám zavolat na telefon +420 603 264 517, napsat e-mail: info.works@mt3.cz
A nebo se zastavte osobně za námi na adrese: Spytihněv 606, 763 64 Spytihněv

V případě dotazů volejte +420 603 264 517 nebo piště info.works@mt3.cz
Logo společnosti Kontaktujte nás